KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14278191
nr 1427 8191
Eva Holmberg-Jacobsson
(1910-2003), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941. Olja på duk, 55x62 cm, yttermått inklusive ram: 64x72 cm
Eva Holmberg-Jacobsson, svensk målare född i Malmö 1910, död 2003 i Helsingborg.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 20:17:03
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
Eva Holmberg-Jacobsson
Läs mer om Eva Holmberg-Jacobsson